Koľko stojí tvorba web stránok?

kolko stoji web stranka

Ceny za tvorbu web stránok sú v dnešnej dobe veľmi odlišné. Vždy je potrebné porovnávať pomer cena / výkon, resp. funkcionalita, ktorú dostanete. Rovnako dôležitá je však aj technická podpora, ktorú máte v cene. Dobré je mať tvorcu web stránky k dispozícii, v prípade nejakých ťažkostí s ovládaním web stránky, prípadne s jej rozšírením o nejakú funkcionalitu v budúcnosti.

Začneme od zdanlivo najlacnejšieho riešenia tvorby web stránok. Tým je samozrejme myslený prenájom web stránky. Mesačne platíte „len“ napríklad 10, 20, 40€, avšak ak to rozpočítate ročne, rýchlo zistíťe že po roku – dvoch začnete web stránku rapídne preplácať. Ak to s tvorbou web stránky myslíte vážne, potom zrejme budete chcieť eshop Vašu web stránku prevádzkovať dlhodobo. Preto sa Vám neoplatí platiť každý rok za prenájom. Oveľa výhodnejšie je jednorázová kúpa web stránky napríklad s využitím nejakého krabicového riešenia.

Pri jednorázovej kúpe máte opäť rôzne možnosti. Možno ste už narazili na ponuky typu tvorba web stránok za 30 – 50 – 100€. Takéto ponuky sú vačšinou od neskúseného webmastera, alebo študenta, ktorý často krát nemá na túto činnosť ani oprávnenie, to znamená že faktúru alebo nejaký ďalší servis nečakajte.

Tvorba web stránok už za 249€ s firmou NajReklama. Za túto sumu dostanete kompletnú funkcionalitu, s ktorou sa za Vašu web stránku rozhodne nebudete hambiť. Navyše dostanete v cene aj školenie, takže aktualizáciu údajov na web stránke zvládnete bez problémov. Pre viac informácii o ponuke navštívte tento odkaz.

Ďalej tu máme „veľkých hráčov“ teda firmy, ktoré zamestnávajú desiatky ľudí, preto samozrejme nemôžu ponúkať konkurenčné ceny v podobe 250€ za tvorbu web stránok, nakoľko by to nepokrylo ich náklady na personál. Väčšinou tieto firmy ponúkajú svoje vlastné webové riešenie, ktoré sami vyvinuli, čo je ďalšie merítko pre vyššiu cenu ako ponúka konkurencia. O kvalitne odvedenej práci nepochybujeme, avšak väčšina začínajúcich podnikateľov si nemôže dovoliť dať za tvorbu web stránok rádovo niekoľko tisíc €, preto je vhodné spraviť kompromis v napríklad v podobe nejakého krabicového riešenia, ktoré ako základ web stránky alebo eshopu využíva jeden z volne šíritelných redakčných systémov.